Potřebujeme-li v místnosti, kde je příliš málo místa vést schodiště do podkroví nebo na půdu, můžou tento problém vyřešit mlynářské schody. Ty si buď vyrobíme, nebo koupíme formě sestavovací soupravy. Montáž tohoto prostorově úsporného schodiště pak zvládneme vlastními silami.
Pokračovat ve čtení „Mlynářské schody“Zábradlí na schodišti
Nejen schodiště, ale i šikmé přístupové cesty mají své normy, podle kterých je stavíme. A k těmto plochám, stejně jako k vyvýšeným terasám, patří zábradlí na schodišti – povinnost postavit ho rovněž podléhá určitým pravidlům.
Pokračovat ve čtení „Zábradlí na schodišti“Správné broušení dřevěných podlah
Dřevěné palubky nebo parkety jsou i přes veškerou naší péči po deseti i více letech poškrábané a omšelé. Naštěstí se dají snadno zrenovovat. Nejdůležitější je správné broušení dřevěných podlah. Teprve poté následuje povrchová úprava. Nestačí dřevěné podlahy zbrousit jen lokálně, chceme-li dosáhnout dokonalého vzhledu parket, musíme vybrousit celou podlahu a nanovo nanést vosk, olej nebo lak.
Pokračovat ve čtení „Správné broušení dřevěných podlah“Bambusová podlaha
Bambus se v místech svého výskytu odedávna využívá ve stavebnictví – říká se mu rostlinná ocel, protože je lehčí než ocel a pevnější než beton. Z bambusu se dělá bambusová podlaha, papír a léky. Mladé bambusové výhonky patří k lahodné zelenině. Z pevných a trvanlivých stébel bambusu se vyrábí kromě jednoduchých příbytků zejména lešení k opravě budov, zábradlí, rozvody k zavlažování polí, ohrady, můstky před vodu, nábytek, nejrůznější nářadí a také plovoucí podlahy.
Pokračovat ve čtení „Bambusová podlaha“Dlážděná podlaha
Dlážděná podlaha má mnoho předností. Je vhodná pro koupelny, kuchyně, předsíně i pro obývací pokoje s podlahovým vytápěním. Její výhodou je mimo jiné snadná údržba a dlouhá životnost. Zimní měsíce nejsou sice nejvhodnějším obdobím pro stavební práce, ale ve vytápěných bytech provádíme rekonstrukce bez ohledu na počasí. Například pokládku všech druhů podlah.
Pokračovat ve čtení „Dlážděná podlaha“Stavba schodiště z betonu
Stávající schodiště dosloužilo, rozhodli jsme se je nahradit novým.. Čeká nás stavba schodiště z betonu, tedy z betonových kvádrů. Stavební materiály pro schodiště u domu mohou být velmi rozmanité. Nejčastěji se používají cihly, betonové bloky a kámen.
Pokračovat ve čtení „Stavba schodiště z betonu“Pokládání koberce na schody
Staré nevzhledné dřevěné schody, které ještě nechceme nákladně renovovat, můžeme jednoduše obložit kobercem. Pokládání koberce na schody se přímo nabízí, pokládáme-li ho do chodby, kde jsou schody umístěny. Koberec schody odhluční a značně ztlumí kročejový hluk. Ale pozor, ne každý koberec je na schody vhodný.
Pokračovat ve čtení „Pokládání koberce na schody“Pokládka parket – lepení
Parkety patří k nejpříjemnějším obkladům podlahy, dávají bytu zcela osobní ráz. Náš trh nabízí parkety z mnoha druhů dřeva a do jakých vzorů parkety uspořádáme, záleží jen na našem vkusu. Pokládka parket – lepení značí, že parkety k podkladu přilepíme.
Pokračovat ve čtení „Pokládka parket – lepení“Pokládka parket – příprava podlahy
Dřevěné podlahy vytvářejí příjemnou a uklidňující atmosféru. Dřevo přináší do interiéru kvalitu, trvanlivost a jedinečnost, protože každá kresba letokruhů je originálem. Díky tomu a také výběru vzoru je pokládka parket – příprava podlahy snadná. Můžeme realizovat nápady či styly, od klasických až po ty nejmodernější.
Pokračovat ve čtení „Pokládka parket – příprava podlahy“Stavíme vstupní schody do domu
Úloha vstupních schodů do domu není jen v estetickém vnímání, ale především v tom, že se po nich pohodlně a bezpečně dostaneme domů. Schody do domu totiž patří zejména za deště nebo mrazu k rizikové oblasti, vždyť statisticky je uklouznutí na mokré dlažbě jednou z nejčastějších příčin zlomenin a dalších úrazů. Na to musíme myslet již při plánování domu a vybrat odpovídající materiál.
Pokračovat ve čtení „Stavíme vstupní schody do domu“